נאוה אפריאט

אלי זוהר ניב היקרה,
אני רוצה להודות לך מקרב לב על הסדנה להורות בהנחייתך שהשתתפתי בה.
הגעתי אלייך לפני 3 שנים לסדנה בת 12 מפגשים , הייתי מאד סקפטית חשבתי לעצמי מה כבר אוכל ללמוד ב- 12 שעורים?… אני נשואה ואימא ל 3 ילדים, היום בגילאי תשע, שמונה ושש וחצי.
אני זוכרת שהגעתי כל כך מיואשת, לא הצלחתי בכלום עם הילדים – לא להשכיב לישון בשעה נורמלית, לא להעיר בבוקר כמו בן אדם… לא ידעתי מה זה להקשיב – תוך כדי שהבת מספרת מה עובר עליה בגן הייתי שולחת אס אם אס, מבשלת , מקפלת כביסה, ועונה לה :"כן אני שומעת"…. פחדתי ללכת איתם לבד לגינה כי הבן אמצעי לא היה מקשיב לי ובורח … בבית הכל היה תחת לחץ וצעקות. קשה לתת תשומת לב לשלושה ילדים שכל כך צמודים בגיל… בעלי מגיע בשעות מאוחרות מהעבודה, כך שכל הנטל של הבית והילדים היה עלי בלבד … כשהיה מגיע מהעבודה הייתי מקבלת אותו בבית מבולגן, ילדים שעדיין לא ישנים ולא מתכוונים לישון בשעות הקרובות ואנדרלמוסיה גדולה.
וכאן את נכנסת לתמונה שהיתה כל כך מסובכת.
השיחות איתך היו מאד ענייניות, מאד ממוקדות. לכל בעיה שבעיני נראתה גדולה כמו העולם, את הגבת ברוגע בנועם ובצורה הכי מקצועית נתת את הפתרון המושלם .
קודם כל נושא ההשכבה לישון: ההכנה לפני, הסיפור, לכבות את הטלוויזיה, להישאר בחדר עם הילדים בלי כעס ובלי צעקות כל יום בשעה קבועה… הכי החדרת לי את עניין העקביות בכל דבר שאני מתחילה – לא להתייאש גם אם נראה שהגיע כבר הבוקר…
כשפחדתי לצאת לגינה הדרכת אותי לעשות שיחה עם הילדים לפני שיוצאים מהבית ולהסביר שהולכים ליהנות ולשחק בגינה ובמידה ולא תקשיבו פשוט נחזור הביתה… וכך עשיתי. דיברתי, הסברתי בנועם ועמדתי במילה שלי. כשהבן שלי ברח בפארק, פשוט החזרתי אותו הביתה למרות שבכה וצרח. נשארתי קולית ולא הרמתי את הקול בכלל. כי את החדרת בי את הרוגע ולהיות עניינית.
לימדת אותי איך להקשיב. לא לעשות שום דבר, פשוט לשבת ולהיות אוזן קשבת. להישיר מבט לילד ולהפגין אמפטיה, לשאול שאלות ולא להסתפק בתשובה קצרה (איך היה בגן? – "היה לי כיף"), אלא להרחיב ולשאול- מה עשיתם, במה שיחקתם, מה אכלתם, מה אהבתם – מה לא… ככה בניתי את התקשורת המעולה שיש לי היום עם הילדים .
אני לא אשכח איך אמרת שצריך לתת לילדים חיזוקים חיובים על מה שהם עושים כמו שצריך, ולא רק להתמקד בדברים השלילים שעשו…
את יודעת אלי, העבודה עם הילדים נכונה גם לבעל! פתאום הקשבתי לו והסתכלתי לו בעיניים, הוא שם לב לשינוי הטוב שהילדים עוברים וגם הוא כבר למד להתייחס אליהם ואלי ביותר כבוד.
3 שנים אחרי ואני עדיין משתמשת בכל מה שלימדת אותי.
התקשורת עם הילדים מעולה וגם עם הבעל. הפכתי להיות עקבית, למדתי לדבר באופן ענייני וממוקד ולא להתפזר, למדתי להסביר כל דבר בנועם ולא לכעוס…
והדבר שהכי הכי ליווה וילווה אותי תמיד אלו המילים החוזרות שלך :" אנחנו המראה של הילדים". זה כל כך נכון …בכל דבר הם פשוט מחקים אותנו ….
אני יכולה להמשיך ולכתוב עוד הרבה הרבה דברים כי זה לא נגמר.
לכל גיל יש את הבעיות שלו אבל העקרונות שלימדת אותי נשארים נכונים לכל גיל.
אלי היקרה אלפי תודות על חיים מאושרים בזכותך …
נאוה אפריאט

מרץ 2015

לייעוץ וקביעת פגישה

054-4313245

קשה לכם להגיע לפגישת ייעוץ?


פגישות בסקייפ ובטלפון!

הטור שלי ב- Ynet הורים

לשאלות

לשאלות מכל סוג - אתם מוזמנים לפנות לפורום הורים

הרשמה לניוזלטר

לקבלת עידכונים וטיפים


דואר אלקטרוני:

קטגוריות